Sort by

Justin has logged 465 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Beerfest

Beerfest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Big League

Little Big League

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ken Jeong: You Complete Me, Ho

Ken Jeong: You Complete Me, Ho

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ari Eldjárn: Pardon My Icelandic

Ari Eldjárn: Pardon My Icelandic

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Grand Hotel

Grand Hotel

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kevin Hart: Zero F**ks Given

Kevin Hart: Zero F**ks Given

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Larry The Cable Guy: Remain Seated

Larry The Cable Guy: Remain Seated

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Home Alone: The Holiday Heist

Home Alone: The Holiday Heist

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Home Alone 4

Home Alone 4

2002
×
Read the review Edit this entry  
03
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry