justin has logged 216 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cat Soup

Cat Soup

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Battle Angel

Battle Angel

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Ship to India

A Ship to India

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crisis

Crisis

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Limey

The Limey

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tale of Tales

Tale of Tales

1979
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hedgehog in the Fog

Hedgehog in the Fog

1975
×
Edit this entry  
08
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Antichrist

Antichrist

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Blues Accordin' to Lightnin' Hopkins

The Blues Accordin' to Lightnin' Hopkins

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Edit this entry  
02
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nymphomaniac

Nymphomaniac

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★★½
Edit this entry  
21
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
Joni Mitchell - Shadows and Light

Joni Mitchell - Shadows and Light

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★★★
Edit this entry  
17
Gauche the Cellist

Gauche the Cellist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Riding Bean

Riding Bean

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
20 Feet from Stardom

20 Feet from Stardom

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brute Wanted

Brute Wanted

1934
×
★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Aladdin

Aladdin

1992
×
Read the review Edit this entry  
07
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Edit this entry  
04
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry