justin has logged 26 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Munchausen

Munchausen

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Beau

Beau

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tusk

Tusk

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Body of Evidence

Body of Evidence

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Collector

The Collector

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry