• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Anita

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Naomi Osaka

  • Belle

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Keep Rolling

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★½

  • Artemis

    ★★★★★

  • The Boys in the Band

    ★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Human Voice

  • Tenet

    ★★½

  • Black Is King

  • I'm Calling Your Father

    ★★★★★

  • A Whisker Away

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Normal People

  • Trigonometry

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Undine

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Time

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Watchmen

  • Twilight's Kiss

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Ema

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Straight Up

  • Midsommar

    ★★★★

  • Memorable

    ★★★★★

  • Men in Black: International