Justina has logged 23 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
His Motorbike, Her Island

His Motorbike, Her Island

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My First Film

My First Film

2018
×
Edit this entry  
08
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Edit this entry  
07
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Rest I Make Up

The Rest I Make Up

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
04
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★
Edit this entry  
01
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Show Me Love

Show Me Love

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry