• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Showbiz Kids

    ★★★

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • 8:46

  • Out

  • Not Alone in Here

  • New York New York

  • Leather Metropolis dir Michael Bay

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Smiling Friends

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Skywalker Legacy

  • The Plot Against America

    ★★★★

  • Devs

    ★★★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Fantasy Island

  • The Seventh Annual 'On Cinema' Oscar Special

  • Making a Murder

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Hudson Yards Video Game

  • The Jacket

  • Goldman v Silverman

  • The Outsider

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • E.T.: A Holiday Reunion

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Hazbin Hotel

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Mister America

    ★★★★

  • Primal

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Paris 9/19

    ★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Blood Machines

    ★★★

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

  • Tall Girl

    ½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Alien: Covenant - Epilogue: David's Lab - Last Signs of Life

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Airplane Mode

    ½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★