• Hocus Pocus

    ★★★½

  • Joy Ride

    ★★★½

  • Rounders

    ★★★½

  • Gattaca

    ★★★★

  • F for Fake

    ★★★★★

  • Citizen Kane

    ★★★★½

  • Touch of Evil

    ★★★★½

  • Cats & Dogs

    ★½

  • Winter's Bone

    ★★★½

  • Deepwater Horizon

    ★★★

  • The Orphanage

    ★★★★

  • A Monster Calls

    ★★★★

  • Freaks

    ★★★★

  • Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

    ★★★★★

  • Thomas and the Magic Railroad

  • Penelope

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Town That Dreaded Sundown

    ★★★½