Justin has logged 960 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eega

Eega

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red Wolf

Red Wolf

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kaithi

Kaithi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Legend of a Fighter

Legend of a Fighter

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avane Srimannarayana

Avane Srimannarayana

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Early Man

Early Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Mask of Dimitrios

The Mask of Dimitrios

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
War

War

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghosts on the Loose

Ghosts on the Loose

1943
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bela Lugosi Meets a Brooklyn Gorilla

Bela Lugosi Meets a Brooklyn Gorilla

1952
×
Read the review Edit this entry  
16
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Jade Dynasty

Jade Dynasty

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wounds

Wounds

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Christmas Rush

Christmas Rush

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
09
The Legend of the Christmas Witch

The Legend of the Christmas Witch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Maria

Maria

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Incredible Kung Fu Mission

Incredible Kung Fu Mission

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Fearless Dragons

Fearless Dragons

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Haywire

Haywire

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ming Ming

Ming Ming

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Reincarnation of Golden Lotus

The Reincarnation of Golden Lotus

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry