Justin has logged 97 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Dark Eyes of London

The Dark Eyes of London

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Man on Earth

The Last Man on Earth

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sharkenstein

Sharkenstein

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Fury of the Demon

Fury of the Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nayak: The Real Hero

Nayak: The Real Hero

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bigil

Bigil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rise of the Animals

Rise of the Animals

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Top of the Food Chain

Top of the Food Chain

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mutilations

Mutilations

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Dementia

Dementia

1955
×
★★★★
Edit this entry  
28
Splatter Farm

Splatter Farm

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Last House on Dead End Street

Last House on Dead End Street

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Cat

The Cat

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Black Cat Mansion

Black Cat Mansion

1958
×
★★★★
Edit this entry  
28
StageFright: Aquarius

StageFright: Aquarius

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anguish

Anguish

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Mersal

Mersal

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bloodline

Bloodline

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Killer Crocodile

Killer Crocodile

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scared Stiff

Scared Stiff

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bewitched

Bewitched

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Virgins of the Seven Seas

Virgins of the Seven Seas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Contracts

Contracts

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Dead Center

The Dead Center

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Killer Snakes

The Killer Snakes

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dracula's Dog

Dracula's Dog

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Attack of the Flesh Eating Tree

Attack of the Flesh Eating Tree

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blood Massacre

Blood Massacre

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scary Movie

Scary Movie

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zombies Invade Pittsburg

Zombies Invade Pittsburg

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Something of Mine

Something of Mine

1991
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Night Ripper!

Night Ripper!

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Things

Things

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
555

555

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Intruder

Intruder

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Creatures from the Abyss

Creatures from the Abyss

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry