Sort by

Justin has logged 80 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Screaming

The Screaming

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rat Scratch Fever

Rat Scratch Fever

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beginning

Beginning

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Barrio Brawler

Barrio Brawler

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fritz the Cat

Fritz the Cat

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Ladies Man

The Ladies Man

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Arahan

Arahan

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Below Zero

Below Zero

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Heavy Traffic

Heavy Traffic

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Pop

American Pop

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crying Fist

Crying Fist

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Grizzly II: Revenge

Grizzly II: Revenge

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Wizards

Wizards

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
C.H.U.D. II: Bud the Chud

C.H.U.D. II: Bud the Chud

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

1960
×
Read the review Edit this entry  
26
Autumn Almanac

Autumn Almanac

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Out There

Out There

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fighter in the Wind

Fighter in the Wind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Anniyan

Anniyan

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Cinema on the Road

The Cinema on the Road

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resurrection of the Little Match Girl

Resurrection of the Little Match Girl

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Giant from the Unknown

Giant from the Unknown

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hitman: Agent Jun

Hitman: Agent Jun

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kick

Kick

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman: Soul of the Dragon

Batman: Soul of the Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Running Fast: The Making-Of The Good, The Bad and the Weird

Running Fast: The Making-Of The Good, The Bad and the Weird

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fight of Fury

Fight of Fury

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Dead Reckoning

Dead Reckoning

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
V

V

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mobile Suit Gundam II: Soldiers of Sorrow

Mobile Suit Gundam II: Soldiers of Sorrow

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mutual Appreciation

Mutual Appreciation

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Touchez Pas au Grisbi

Touchez Pas au Grisbi

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Man

Little Man

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Jubal

Jubal

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frankenstein: The True Story

Frankenstein: The True Story

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I'm Gonna Git You Sucka

I'm Gonna Git You Sucka

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Les Misérables - Manhunt

Les Misérables - Manhunt

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Les Misérables - Storm Over Paris

Les Misérables - Storm Over Paris

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Barbarians

The Barbarians

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fifty Shades of Black

Fifty Shades of Black

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thursday

Thursday

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Jesus Shows You the Way to the Highway

Jesus Shows You the Way to the Highway

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chilly Scenes of Winter

Chilly Scenes of Winter

1979
×
★★★★
Read prior review Edit this entry