Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Men

Men

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★½
Edit this entry  
22
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★½
Edit this entry  
21
George Carlin's American Dream

George Carlin's American Dream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mass

Mass

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★★½
Edit this entry  
14
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★
Edit this entry  
08
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Shark

Shark

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★
Edit this entry  
09
Benjamin Franklin

Benjamin Franklin

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
Edit this entry  
01
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★½
Edit this entry  
29
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Package

The Package

1989
×
★★★
Edit this entry  
24
Shooter

Shooter

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★½
Edit this entry  
20
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★
Edit this entry  
19
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Edit this entry  
12
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Citizen K

Citizen K

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
After Yang

After Yang

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
No Exit

No Exit

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★½
Edit this entry  
21
Snatch

Snatch

2000
×
★★½
Edit this entry  
20
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★
Edit this entry  
14
The Killing of Kenneth Chamberlain

The Killing of Kenneth Chamberlain

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★½
Edit this entry