Sort by

Justin A. has logged 166 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Switchblade Sisters

Switchblade Sisters

1975
×
Read the review Edit this entry  
05
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
The Day of the Jackal

The Day of the Jackal

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Dead Awake

Dead Awake

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Bloodtraffick

Bloodtraffick

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
You, Me & Her

You, Me & Her

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Guns of Navarone

The Guns of Navarone

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Sinful Nuns of Saint Valentine

The Sinful Nuns of Saint Valentine

1974
×
Read the review Edit this entry  
04
His House

His House

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
Read the review Edit this entry  
19
Jason X

Jason X

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
Read the review Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fangs

Fangs

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Familiars

The Familiars

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Timekeepers of Eternity

The Timekeepers of Eternity

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sweetie, You Won't Believe It

Sweetie, You Won't Believe It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dynasty

Dynasty

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Madam

Good Madam

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry