Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Edit this entry  
20
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nate Bargatze: The Greatest Average American

Nate Bargatze: The Greatest Average American

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Seberg

Seberg

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Summertime

Summertime

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tiger

Tiger

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Camelot

Camelot

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★★
Edit this entry