Sort by

Justin has logged 354 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
1883

1883

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nukie

Nukie

1988
×
Read the review Edit this entry  
28
The Inspection

The Inspection

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lyle, Lyle, Crocodile

Lyle, Lyle, Crocodile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Spoiler Alert

Spoiler Alert

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Adult Swim Yule Log (aka The Fireplace)

Adult Swim Yule Log (aka The Fireplace)

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
Read the review Edit this entry  
18
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rudolph and Frosty's Christmas in July

Rudolph and Frosty's Christmas in July

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sebastian Maniscalco: Is it Me?

Sebastian Maniscalco: Is it Me?

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
The Leprechauns' Christmas Gold

The Leprechauns' Christmas Gold

1981
×
Read the review Edit this entry  
04
Pinocchio's Christmas

Pinocchio's Christmas

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Scrooge: A Christmas Carol

Scrooge: A Christmas Carol

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Reindeer in Here

Reindeer in Here

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mickey Saves Christmas

Mickey Saves Christmas

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Devotion

Devotion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spirited

Spirited

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blue's Big City Adventure

Blue's Big City Adventure

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
She Said

She Said

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Sr.

Sr.

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry