justmiaslife has logged 37 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★
Edit this entry  
29
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Edit this entry  
29
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
Elle

Elle

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Paris When It Sizzles

Paris When It Sizzles

1964
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★
Edit this entry  
20
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★½
Edit this entry  
16
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★
Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
13th

13th

2016
×
Edit this entry  
11
The Trial

The Trial

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★
Edit this entry  
05
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Romantic Comedy

Romantic Comedy

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Porto

Porto

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Last Laugh

The Last Laugh

1924
×
Edit this entry  
01
Fedora

Fedora

1978
×
★★
Edit this entry  
01
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★½
Edit this entry