justmiaslife has logged 19 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Babadook

The Babadook

2014
×
★½
Edit this entry  
30
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
Papillon

Papillon

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Scoop

Scoop

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
25 km/h

25 km/h

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Us Again

Us Again

2021
×
Edit this entry  
13
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry