justmiaslife has logged 187 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Visible: Out On Television

Visible: Out On Television

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
The Fight

The Fight

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★
Edit this entry  
20
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★
Edit this entry  
18
Jasper Mall

Jasper Mall

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
1917: The Real Story

1917: The Real Story

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Girl

Girl

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★
Edit this entry  
03
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★★
Edit this entry  
30
Flesh and Bone

Flesh and Bone

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Becoming Jane

Becoming Jane

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All About Me

All About Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★
Edit this entry  
30
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Edit this entry  
27
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
Death on the Nile

Death on the Nile

1978
×
★★★
Edit this entry  
20
Roads

Roads

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Relic

Relic

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
The Servant

The Servant

1963
×
★★★
Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★
Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Romantic Comedy

Romantic Comedy

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Young Victoria

The Young Victoria

2009
×
★★★
Edit this entry