• Mank

    ★★★★

  • Chicago

    ★★★★

  • Citizen Kane

    ★★★★

  • The Usual Suspects

    ★★★

  • Undine

    ★★★½

  • 8 Mile

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • The African Queen

    ★★★

  • Testament of Youth

    ★★★★

  • Hiroshima Mon Amour

    ★★★★

  • Jasper Mall

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • The Jane Austen Book Club

    ★★

  • 1917: The Real Story

    ★★★

  • Falling

    ★½

  • The Surrogate

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★