• Eddie the Eagle

    ★★★½

  • Black Swan

    ★★★★★

  • The Pianist

    ★★★★★

  • The Visit

    ½

  • The Dictator

    ½

  • If I Stay

    ★★★

  • Star Wars

    ★★★★½

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★★

  • The Secret Garden

    ★★★½

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • Notting Hill

    ★★★½

  • Pom Poko

    ★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • The Cat Returns

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★