Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Detectorists Special

  • The Kingdom: Exodus

    ★★★★

  • Vengeance

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • We Own This City

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • This Much I Know to Be True

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Free Chol Soo Lee

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Il Buco

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Vortex

    ★★★★

  • In Front of Your Face

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★½

  • The North Water

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Hit the Road

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • Great Freedom

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Azor

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Faya Dayi

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • Censor

    ★★½

  • One Second

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Limbo

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Disciple

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Wife of a Spy

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Swimming Out Till the Sea Turns Blue

    ★★★½

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★★