• Day of Wrath

    ★★★★★

  • King Rat

    ★★★★

  • Hail the Conquering Hero

    ★★★★

  • Red Heat

    ★★★

  • Crossfire

    ★★★½

  • Michael

    ★★★★

  • Minnie and Moskowitz

    ★★★★

  • The Last Sunset

    ★★★½

  • The Fifth Element

    ★★★½

  • Bullitt

    ★★★½

  • The Hot Rock

    ★★★½

  • The Great McGinty

    ★★★½

  • Good Bye Lenin!

    ★★★½

  • The Prowler

    ★★★½

  • Bright Future

    ★★★½

  • The Fatal Glass of Beer

    ★★★

  • Raw Deal

    ★★½

  • A Life of Her Own

    ★★★