corey has logged 683 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Deadly Spawn

The Deadly Spawn

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Critters

Critters

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alligator

Alligator

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gamera: Guardian of the Universe

Gamera: Guardian of the Universe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Basket Case 2

Basket Case 2

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Cat

The Cat

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Footprints

Footprints

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gamera: Super Monster

Gamera: Super Monster

1980
×
Read the review Edit this entry  
14
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
M

M

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Opera

Opera

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Black Belly of the Tarantula

The Black Belly of the Tarantula

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gamera vs. Zigra

Gamera vs. Zigra

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★½
Read the review Edit this entry