• Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Music

    ½

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • Another Round

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Love, Guaranteed

    ★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★

  • After We Collided

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The F**k-It List

    ★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • The Willoughbys

    ★★½

  • Endless

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Turning

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • The App

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • Bruno Aleixo's Film

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • White Lie

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • K-12

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★½

  • Anima

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★