Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
10
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
03
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Like.Share.Follow.

Like.Share.Follow.

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★½
Edit this entry  
03
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
12
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Edit this entry