• Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Who's Asking About That?

    ★★★

  • The Christmas House

    ★★½

  • Clouds

    ★★★

  • This Is Paris

    ★★★★

  • Onward

  • Christmas at the Chateau

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Photograph

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Last Christmas

    ½

  • The Addams Family

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • K-12

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Descendants 3

    ★★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Fascism on a Thread: The Strange Story of Nazisploitation Cinema

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Deerskin

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • State of Pride

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • All the Colors of Giallo

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★½

  • Aquaman

    ½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Woman Coming Out of the Sea

    ★★★★

  • Knife+Heart

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Rafiki

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Alex Strangelove

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Peter Rabbit

    ★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Demi Lovato: Simply Complicated

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Emoji Movie

  • Descendants 2

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Despicable Me 3

    ★★

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • More Than Only

    ★★★★