Sort by

JWer has logged 40 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Heroic Trio

The Heroic Trio

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
HYDRA

HYDRA

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Nice Guy

Mr. Nice Guy

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fabulous Baron Munchausen

The Fabulous Baron Munchausen

1961
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fist of the North Star

Fist of the North Star

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Edit this entry  
15
Sentinelle

Sentinelle

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Skylines

Skylines

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry