Sort by

Jaren Williams has logged 124 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nocturne

Nocturne

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lie

The Lie

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Alma

Alma

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Box

Black Box

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
How to Deter a Robber

How to Deter a Robber

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Antebellum

Antebellum

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry