Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Emergency

Emergency

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lilies of the Field

Lilies of the Field

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
After Yang

After Yang

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Vice

Vice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★½
Edit this entry  
06
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Flee

Flee

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Procession

Procession

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Come From Away

Come From Away

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ema

Ema

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry