• À nos corps défendants

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • School Life

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Children of the Sea

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Deerskin

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Little White Lies 2

    ★½

  • After

    ½

  • Depuis Mediapart

    ★★★½

  • Knives and Skin

    ★★★

  • The Wolf's Call

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Nothing to Hide

    ★★½

  • The Trouble with You

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★

  • The Troubleshooter

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Keep an Eye Out

    ★★★★½

  • King Skate

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Asterix: The Secret of the Magic Potion

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Beirut

    ★★½

  • Return of the Hero

    ★★½

  • Les Tuche 3

    ★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Christmas & Co.

    ★★★½

  • Pikachu on Acid 2

    ★★★

  • Justice League

    ★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • The Wild Boys

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Jungle Bunch

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Bad Buzz

    ½

  • Godard Mon Amour

    ★★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★

  • Alien: Covenant

    ★½

  • Emmanuel Macron: Behind the Rise

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Speak Up

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Rock'n Roll

    ★★

  • iBoy

  • Alone

    ★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Alibi.com

  • R.A.I.D. Special Unit

    ★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Divorce French Style 2

    ★★★