RSS feed for james
  • Rough Night

    Rough Night

    ★★★

    what is with zoë kravitz and getting involved in murder

  • Midsommar

    Midsommar

    ★★★★½

    hot girl summer

  • Toy Story 4

    Toy Story 4

    ★★★★½

    cried 4 minutes in we LOVE emotional stability

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

    hol up this was a serve actually

  • Black Mirror: Smithereens

    Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    it seemed v odd for the officer to authorise a shot that was so unclear? like the bullet could’ve definitely hit jaden rather than chris? other than that this was very intense and i liked it a lot

  • Black Mirror: Striking Vipers

    Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

    yahya PLEASE come fuck me

  • Booksmart

    Booksmart

    ★★★★★

    this was AMAZING happy pride month girls and gays!!!!

  • I, Tonya

    I, Tonya

    ★★★★½

    i want every person who hurt tonya harding locked up NOW

  • L'Observateur

    L'Observateur

    THAT is my aesthetic, THAT is what i want to achieve

  • Suspiria

    Suspiria

    ★★★★★

    before i become mother suspiriorum does anyone wanna admit they gotta crush on me? 😳😩😍

  • Mamma Mia!

    Mamma Mia!

    ★★★★½

    still the best film of the 21st century

  • The Perfection

    The Perfection

    ★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    the fact that this was actually about two women coming together to get revenge on their r*pist is such a serve