Sort by

Jason has logged 23 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lone Star

Lone Star

1996
×
★★
Edit this entry  
25
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
First Man

First Man

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
Edit this entry  
13
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Edit this entry  
13
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Image Book

The Image Book

2018
×
Edit this entry  
09
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
01
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry