Sort by

Jonathan has logged 21 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Nuer

The Nuer

1970
×
Edit this entry  
13
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sisters

Sisters

1973
×
★★★
Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

2022
×
Edit this entry  
02
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Edit this entry  
02
N!ai, The Story of a !Kung Woman

N!ai, The Story of a !Kung Woman

1981
×
Edit this entry  
01
To Sir, with Love

To Sir, with Love

1967
×
★★★½
Edit this entry