• The Batman

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pigs

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Midway

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • After

    ★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Villains

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • Escape Room

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Swiped

  • Joe Rogan: Strange Times

    ★★★

  • Venom

    ★★★