JZB has logged 141 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dogma

Dogma

1999
×
★★★
Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Locke

Locke

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★
Edit this entry  
01
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Midway

Midway

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Catfish

Catfish

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
One, Two, Three

One, Two, Three

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Filth

Filth

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★½
Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★½
Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★
Edit this entry  
12
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
08
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
29
Listen Up Philip

Listen Up Philip

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
Crimes and Misdemeanors

Crimes and Misdemeanors

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry