JZB has logged 17 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★
Edit this entry  
13
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
At Close Range

At Close Range

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Edit this entry  
03
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Snake Moan

Black Snake Moan

2006
×
★★½
Edit this entry