JZB has logged 62 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
25
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Shotgun Stories

Shotgun Stories

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Villains

Villains

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Edit this entry  
05
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★½
Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Spooks: The Greater Good

Spooks: The Greater Good

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★
Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
10
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★½
Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★
Edit this entry