• Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Loud House Movie

    ★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Stuck Apart

    ★★

  • Ethos

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Sightless

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • One-Way to Tomorrow

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★½

  • The Hater

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • You've Got Murder

    ★★

  • Countdown

    ★★½

  • Comidark Films: In Between

    ★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★★★

  • Kidnapping Stella

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • When They See Us

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Olla

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Turkish Ice Cream

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Escape Room

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Ben Is Back

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★★

  • Roma

    ★★½

  • Bert Kreischer: Secret Time

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • Capernaum

    ★★★★