• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Uncharted

    ★★½

  • The House

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Val

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Stowaway

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★