Sort by

Bigtime Kyle has logged 274 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Climax

Climax

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
Read the review Edit this entry  
01
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last King of Scotland

The Last King of Scotland

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brave

Brave

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Witches

The Witches

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tangled

Tangled

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lionheart

Lionheart

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Commando

Commando

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry