Sort by

Bigtime Kyle has logged 23 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Birth

Birth

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Horror Show

The Horror Show

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Jesus Rolls

The Jesus Rolls

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
QT8: The First Eight

QT8: The First Eight

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry