Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Darkman

Darkman

1990
×
Read the review Edit this entry  
17
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Memoria

Memoria

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eagles Are Turning People Into Horses

Eagles Are Turning People Into Horses

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. Gigan

Godzilla vs. Gigan

1972
×
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Read the review Edit this entry  
01
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
Read the review Edit this entry  
13
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
Read the review Edit this entry  
11
Thief!

Thief!

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Funny People

Funny People

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Falling Down

Falling Down

1993
×
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
Read the review Edit this entry  
26
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
Read the review Edit this entry  
23
Happythankyoumoreplease

Happythankyoumoreplease

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paul

Paul

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
Read the review Edit this entry  
19
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry