Kielan has logged 34 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Penny Serenade

Penny Serenade

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Untold: Crimes & Penalties

Untold: Crimes & Penalties

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sundown

Sundown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Beginning: Making 'Episode I'

The Beginning: Making 'Episode I'

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Learn to Swim

Learn to Swim

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Night Raiders

Night Raiders

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Cold Wind To... Blow The House Down

A Cold Wind To... Blow The House Down

2021
×
Read prior review Edit this entry  
09
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Game

The Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry