Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Rifkin's Festival

Rifkin's Festival

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Münaşaka

Münaşaka

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Friendzone

Friendzone

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
All Hands on Deck!

All Hands on Deck!

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
Clouds of May

Clouds of May

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Last Summer

Last Summer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★½
Edit this entry  
28
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Innocence

Innocence

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
Caramel

Caramel

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
La Belle Indifference

La Belle Indifference

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Through the Olive Trees

Through the Olive Trees

1994
×
★★★½
Edit this entry  
16
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Anything Else

Anything Else

2003
×
★½
Edit this entry  
31
Where Do We Go Now?

Where Do We Go Now?

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★
Edit this entry  
21
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

1972
×
★★½
Edit this entry  
12
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
07
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Secret Agent

Secret Agent

1936
×
★½
Edit this entry  
03
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Kedi

Kedi

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
07
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★½
Read the review Edit this entry