• Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • Atrangi Re

    ★★★★

  • '83

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Sooryavanshi

  • Encanto

    ★★½

  • Jai Bhim

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Sardar Udham

    ★★★½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Editing

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Haseen Dillruba

    ½

  • Ray

    ★★★

  • Pop City

    ★★★★

  • Milk Toffee

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Big Trim

    ★★½

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Cryptozoo

    ★★★

  • Censor

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Lizard

    ★★½

  • Little Fish

    ★★★★

  • Autofiction

    ★★½

  • Dustin

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★½

  • Me Within

    ★★★★

  • PVT Chat

    ★★★

  • The End of Suffering (A Proposal)

    ★★★

  • Farewell to the Seashore

    ★★★★½

  • Bulbbul

    ★★★

  • The Year of The Day

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Stump the Guesser

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Dirty

    ★★★

  • Hella Trees

    ★★½

  • Little Women

  • 1917

  • Max Richter's Sleep

    ★★½

  • Aani Maani

    ★★★½

  • Gamak Ghar

    ★★★½

  • Moving

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★½