Sort by
  • Wish

    ★★½

  • Poison

  • The Rat Catcher

  • Totally Killer

    ★★★

  • The Swan

  • Saw X

    ★★★★

  • No One Will Save You

    ★★½

  • When Evil Lurks

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★½

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★★

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Suzume

    ★★★½

  • Talk to Me

    ★★★★

  • The Viewing

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Entergalactic

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Sick

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Emily

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • The Wonder

    ★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • I Came By

    ★★½

  • Beast

    ★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Aisha

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★