• I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Willoughbys

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★½

  • Missing Link

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Saint Frances

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★½

  • Get Duked!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★

  • Luce

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½