• Conversations with Friends

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Biffy Clyro: Cultural Sons of Scotland

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Moonfall

    ★½

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

  • Fresh

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

    ★★½

  • The Tourist

    ★★★½

  • Death to 2021

  • The King's Man

    ★★★

  • The Girl Before

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Help

    ★★★★

  • My Son

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The North Water

    ★★★½

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★