Sort by

kace ♡ has logged 178 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★½
Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Edit this entry  
30
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★½
Edit this entry  
15
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
Edit this entry  
13
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
Edit this entry  
12
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blossoms - Back To Stockport

Blossoms - Back To Stockport

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★½
Edit this entry  
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Schemers

Schemers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Life

Life

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
Edit this entry  
16
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Edit this entry