Sort by
  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Aftersun

  • Top Gun: Maverick

  • Lights, Like Angels, Flying

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Paris, 13th District

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Great Freedom

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • CODA

    ★★★

  • Promising Young Woman

  • Togo

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Manta Ray

  • Roma

    ★★★★★

  • Mirai

    ★★★

  • A Paris Education

    ★★★★★

  • Early Man

    ★★★

  • Geostorm

    ★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • Oslo, August 31st

  • Jess + Moss

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Summer Hours

    ★★★

  • The Departed

    ★★★★

  • Nacho Libre

    ★★★★

  • V for Vendetta

    ★★★

  • What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

    ★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Beau Travail

  • Happy Together

    ★★★★

  • Fallen Angels

    ★★★★★

  • La Haine

    ★★★★★

  • Until the End of the World

    ★★★★★

  • As Tears Go By

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★★

  • Boy Meets Girl

  • Merry Christmas, Mr. Lawrence

    ★★★

  • Apocalypse Now

  • House

  • Mirror

  • Aguirre, the Wrath of God

    ★★★★

  • Wall Engravings

    ★★★

  • La Chinoise

    ★★★★

  • Andrei Rublev

    ★★★★