Sort by

kaderade has logged 21 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
Edit this entry  
05
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Edit this entry  
05
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Happy Together

Happy Together

1997
×
Edit this entry  
03
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Summer Hours

Summer Hours

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★
Edit this entry  
17
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Lights, Like Angels, Flying

Lights, Like Angels, Flying

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
31
CODA

CODA

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Mirai

Mirai

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Edit this entry